W Królestwie Smogosmoka

DSCF4365

Zima, śnieg, słońce – chcesz wyjść z dzieckiem na sanki, a tu komunikat, że jest I stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza na obszarze: Kraków, Małopolska. Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego informuje, iż dzieci i młodzież poniżej 25 roku życia powinny unikać długotrwałego przebywania na otwartej przestrzeni.

Jak tu żyć?

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko w KREATYWNY sposób zapoznało się z problematyką zanieczyszczenia powietrza i możliwościami walki z tym zjawiskiem, to warsztaty „W Królestwie SmoGoSmoka” są właśnie dla Was!

W niedzielę 21. lutego o godzinie 11.00 przyjdź do Bunkra Sztuki wraz ze swoją pociechą (zapraszamy dzieci w wieku od 4. do 10. roku życia) – Twoja obecność jest niezbędna! Warsztaty potrwają 4 godziny zegarowe. Wspólnie przeniesiemy się do krainy, gdzie panuje zły król SmoGoSmok. Poznamy emocje, które towarzyszą na co dzień mieszkańcom tego Królestwa (przy okazji przyglądniemy się własnym emocjom!). W kreatywny sposób spróbujemy zaradzić wielkiemu problemowi, jakim jest zanieczyszczenie powietrza. Stworzymy drużynę dobrych SmoKów, które będą podpowiadać mieszkańcom SmoGolandii, jak dbać o czyste powietrze w królestwie. W tym celu niezbędne będzie, abyście przed warsztatami dokonali segregacji domowych śmieci i przynieśli ze sobą na zajęcia butelki, nakrętki oraz inne plastikowe opakowania – wszystko, to wykorzystamy do tworzenia pozytywnych bohaterów naszej opowieści. Kreatywny recykling rozbudzi w Twoim dziecku twórcze myślenie i pozwoli utrwalić zasady, jak dbać o dobro środowiska, w którym żyjemy. Każdy z uczestników otrzyma również niespodziankę, by pamiętać o walce ze złym królem SmoGoSmokiem

Na warsztaty „W Królestwie SmoGoSmoka” zaprasza Niezależny Instytut Edukacji Emocjonalnej i Krakowski Alarm Smogowy we współpracy z Bunkrem Sztuki http://bunkier.art.pl

Udział w warsztatach możliwy jest tylko po wcześniejszej rezerwacji. Zgłoszenia są przyjmowane do piątku 19 lutego. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Informacje i zapisy: kontakt@instytutemocji.pl.