O Fundacji

W czasach określanych przez wielkich myślicieli XXI wieku jako czasy kryzysu kultury, myślenia, moralności i odpowiedzialności, zamiast siedzieć z założonymi rękami, protestować czy debatować, chcemy zakasać rękawy i działać u podstaw, czyli kształcić najmłodsze pokolenie. Uważamy, że tylko tak można zmieniać świat na lepszy. Jesteśmy przekonane, że esencją życia są wartości, a barw dodają mu emocje. To wzniosłe motto przekładamy w naszej Fundacji na szarą codzienność. Robimy to, realizując projekty badawcze, organizując warsztaty, konferencje, szkolenia i sesje naukowe. Ważnym obszarem, ze względu na nasze kompetencje zawodowe, jest dla nas działalność na rzecz rozwoju oświaty. Stąd realizowane przez nas przedsięwzięcia edukacyjne, artystyczne i kulturowe. Dotychczas realizowałyśmy nasze pomysły we współpracy z innymi instytucjami. Byłyśmy twórczyniami i koordynatorkami takich projektów jak:

Alternatywny Festiwal Sztuk Młodych - czytaj dalej

Kobieta w kulturze, kultura w kobiecie - czytaj dalej

Co się kryje w muzeum? - czytaj dalej

Zapraszamy również do zapoznania się z ważnymi informacjami dotyczącymi znaczenia emocji w naszym życiu.

 

kafelek centrum

fundatorka2

dr Anna Łachowska

pedagog terapeuta, specjalistka w zakresie edukacji społeczno-emocjonalnej, arteterapeuta, współpracuje z takimi instytucjami kultury jak Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie, działem Oświatowym Zamku Królewskiego na Wawelu czy Muzeum Narodowym. Obecnie terapeutka w Zespole Leczenia Środowiskowego Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego CM UJ, wykładowca Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Wieloletni pracownik Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie i terapeutka w ZSS nr 9. Prezes Fundacji nieE, członkini European Network for Social and Emotional Competence.

fundatorka1

dr Katarzyna Wanat

specjalistka w zakresie edukacji społeczno-emocjonalnej, pedagog specjalny, logopeda. Obecnie terapeutka w Zespole Leczenia Środowiskowego Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego CM UJ, wykładowca AWF w Krakowie oraz CUD w Rzeszowie. Wieloletni pracownik Uniwersytetu Pedagogicznego, terapeutka w SOSW nr 6 w Krakowie, wicedyrektor Specjalistycznej Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej "Ośrodek Wspierania Rozwoju Dziecka". Wiceprezes Fundacji nieE, członkini European Network for Social and Emotional Competence